Mądry internauta

mądry internautaPosiadamy wokoło siebie masę rożnej technologii, która codziennie ułatwia nam życie na wielu płaszczyznach.

Co więcej, mamy do czynienia z takim sektorem, który ciągle się rozwija i zasypuje nas wręcz nowościami. Im więcej mamy wokół siebie nowinek technologicznych, tym więcej posiadamy możliwości korzystania z nich, aby lepiej zarządzać swoim czasem. Ile osób tak naprawdę potrafi zoptymalizować swoje życie, dzięki wykorzystaniu smartfonów, Internetu oraz innych elektronicznych gadżetów?

Do banku udajemy się już stosunkowo rzadko, gdyż większość spraw z nim związanych możemy załatwić w sposób mobilny, czyli używając do tego smartfona, tabletu lub komputera. Wymiana walut również od kilku lat przechodzi coraz bardziej na inny poziom, a to za sprawą kantorów online, które oferują możliwość wymiany walut za pośrednictwem Internetu. Jest to wygodne, szybkie, bezpieczne oraz tańsze, gdyż kursy są zazwyczaj dużo niższe od tych, jakie oferuje kantor tradycyjny. Coraz częściej robimy również zakupy spożywcze przez Internet, gdyż cenimy sobie wygodę pozostania w domu i przeznaczeniu tego czasu na coś innego. Taksówkę zamawiamy dzięki specjalnej aplikacji, korzystamy z paczkomatów, rozliczamy PIT internetowo – takich udogodnień można wymieniać cały dzień.

Wszystko to razem można określić jako “smart living”, czyli “bystre życie”. Jaki ma być efekt końcowy takiego wykorzystywania technologii? Oczywiście większa ilość wolnego czasu, który można przeznaczyć na odpoczynek, realizację swoich marzeń oraz hobby. Jaki odsetek osób faktycznie wykorzystuje najnowsze technologie, aby osiągnąć taki cel? Ciężko to jednoznacznie określić, chociaż prowadzone są badania i statystyki na ten temat. Według pewnych obliczeń można przyjąć, że w Polsce 22% internautów żyje według zasady smart living. Jeżeli chcielibyśmy wyszukać osoby realizujące taką ideę po całości, to byłoby ich w okolicach zaledwie 5%. Te dane zapewne zmienią się w ciągu najbliższych lat, gdyż ciągle obserwujemy różnego rodzaju zmiany technologiczne. Coraz więcej usług jest dedykowanych właśnie takim użytkownikom, więc jedyna prognoza w takiej sytuacji to dalszy wzrost i rozwój informacyjny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *