Wiosenny remont mieszkania tylko z pożyczką krótkoterminową

Kiedy za oknem robi się ciepło, przybywa chęci do działania i porządkowania przestrzeni wokół siebie. Wiosna to dobry czas na remont mieszkania – jest na tyle ciepło, żeby dobrze wywietrzyć pomieszczenia po malowaniu i wprowadzić odrobinę świeżości do swoich czterech kątów. Jak sfinansować remont mieszkania i dlaczego warto skorzystać z pożyczki krótkoterminowej.

Pożyczka krótkoterminowa – czy warto

Kiedy bierzesz pożyczkę krótkoterminową pożyczasz pieniądze na podobnej zasadzie, na jakiej pożyczyłbyś je od znajomych lub rodziny. Bliscy nie zawsze jednak dysponują wolnymi środkami, a i dla Ciebie pożyczanie „po rodzinie” może być kłopotliwe. Kiedy zwrócić taką koleżeńską pożyczkę i czy doliczyć jakieś odsetki? Pożyczka krótkoterminowa z jednego z serwisów pożyczkowych, np. takiego jak https://www.wonga.pl rozwiązuje ten problem. Pieniądze pożyczasz od obcych sobie osób (a dokładniej – od instytucji) i zwracasz w ustalonym terminie, płacąc dodatkowe opłaty za pożyczkę. Zasady są jasne i przejrzyste, a pieniądze zawsze gwarantowane.

Pożyczka krótkoterminowa czy kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Kwoty pożyczek krótkoterminowych kształtują się na poziomie od 50 do maksymalnie 5 tys. zł. Wspomniany serwis Wonga pożycza swoim klientom kwoty do 2,5 tys. zł. Kredyt gotówkowy z banku to natomiast pożyczka w wysokości od 500 do 100 lub 200 tys. zł. Kiedy remont mieszkania wiąże się z odmalowaniem ścian, zakupem nowego stołu do jadalni albo nowych krzeseł, potrzebujesz stosunkowo niskiej kwoty pożyczki. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem niż kredyt z banku jest pożyczka krótkoterminowa.

Pożyczka i krótki czas kredytowania

Pożyczki krótkoterminoweOgromną zaletą pożyczki krótkoterminowej w porównaniu z kredytem gotówkowym jest krótki czas kredytowania. Pożyczkę bierzesz na okres maksymalnie 60 dni (tak jest w serwisie Wonga) i spłacasz ją w jednorazowej transzy. Zobowiązanie trwa krótko; nie zobowiązujesz się, jak w przypadku kredytu, do spłacania comiesięcznych rat obciążających Twój domowy budżet. Szybko spłacasz swoją pożyczkę i zapominasz, że kiedykolwiek ją wziąłeś.

Pożyczka bez wychodzenia z domu

Pomysł o wyremontowaniu mieszkania może pojawić się spontanicznie. Najlepiej działać szybko, jeszcze wtedy, kiedy jesteś pełen zapału do pracy. Żeby mieć pieniądze na zakup potrzebnych materiałów, wystarczy, że usiądziesz na chwilę przed komputerem z dostępem do internetu i wypełnisz wniosek pożyczkowy. I już nawet po 5 minutach od przesłania kompletnego wniosku pożyczkowego, na Twoje konto trafią dodatkowe pieniądze.

Pożyczka bez dodatkowych zaświadczeń

Wygoda pożyczki polega również na tym, że nie dostarczasz pożyczkodawcy żadnych dodatkowych zaświadczeń o dochodach i umowy, na jaką jesteś zatrudniony. W serwisie Wonga wystarczy tylko wypełnić wniosek pożyczkowy, podać w nim informacje z dowodu osobistego i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących zatrudnienia, liczby osób na utrzymaniu i wysokości Twoich miesięcznych dochodów i opłat. Serwis, korzystając z własnego wewnętrznego algorytmu, w krótkim czasie przeanalizuje różne dane dotyczące Twojej zdolności i historii kredytowej. I na tej podstawie podejmie decyzję o udzieleniu Ci pożyczki.

Pożyczka nawet bez umowy o pracę

Choć serwisy pożyczkowe dokładnie weryfikują swoich klientów zanim udzielą im pożyczki, stawiają pożyczkobiorcom niższe wymagania niż banki. Żeby dostać kredyt gotówkowy musisz być zatrudniony na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku pożyczki wystarczy, jeśli na Twoim koncie regularnie pojawiają się wpływy. Mogą pochodzić zarówno z umowy o pracę, umowy zlecenia, jak i umów o dzieło. Dla pożyczkodawcy liczy się tylko to, czy jesteś wypłacalnym klientem i czy będziesz w stanie terminowo spłacić swoją pożyczkę.

Pożyczka na dowolny okres i w dowolnej kwocie

Okres trwania pożyczki trwa maksymalnie 60 dni. Sam decydujesz, jakiej sumy pieniędzy potrzebujesz i po jakim czasie chcesz ją zwrócić. Zanim weźmiesz pożyczkę, zrób analizę kosztów i wyznacz rzeczywistą kwotę potrzebną na remont mieszkania. Jeśli w planach masz jeszcze zakup nowego komputera, telefonu albo innego gadżetu, przełóż ten wydatek na kolejny miesiąc, kiedy spłacisz już pierwszą pożyczkę. Dzięki temu bez problemu poradzisz sobie z oddaniem pieniędzy w terminie.

Pożyczka i budowanie historii kredytowej

Dodatkową korzyścią z pożyczania pieniędzy w serwisie pożyczkowym, jest możliwość budowania historii kredytowej. Serwis Wonga jest pierwszą firmą (i jedną z 2 w Polsce) spoza sektora bankowego, która rozpoczęła współpracę z Biurem Informacji Kredytowej. Wonga przekazuje do Biura informacje o swoich klientach, a BIK tworzy historię kredytową. Każda pożyczka spłacona przez Ciebie w terminie buduje Twoją historię i może ułatwićCi wzięcie w przyszłości kolejnych pożyczek lub zaciągnięcie kredytu z banku.

Pożyczka na jasnych i przejrzystych zasadach

Pożyczanie pieniędzy od znajomych może być kłopotliwe zarówno dla Ciebie, jak i dla osoby, która udziela Ci pożyczki. Ze znajomymi lub rodziną trudno ustalić warunki pożyczki korzystne dla obu stron. Kiedy pojawia się u Ciebie dodatkowa gotówka, wolisz przeznaczyć ją na kolejne wydatki, niż spłacić znajomego. Odkładasz oddanie pieniędzy, a znajomy wciąż czeka. Pożyczając pieniądze z serwisu pożyczkowego wiesz, kiedy musisz je zwrócić. Opóźnienie w spłacie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego tak planujesz swój budżet, żeby w terminie spłaty mieć potrzebne środki.

Pożyczka i planowanie domowego budżetu

Pożyczka krótkoterminowa pozwala zapanować nad domowym budżetem. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, gdzie znika cała Twoja wypłata, teraz masz okazję się tego dowiedzieć. Zanim weźmiesz pożyczkę, zrób bilans swoich miesięcznych dochodów i wydatków. Sprawdzisz, na co wydajesz najwięcej pieniędzy i gdzie możesz wprowadzić oszczędności. Kiedy pożyczysz pieniądze np. w maju, musisz zwrócić je w czerwcu lub lipcu i uwzględnić ten wydatek w domowym budżecie.

Pożyczka na dowolny cel

Żaden pożyczkobiorca nie będzie pytał Cię o przeznaczenie pieniędzy z pożyczki. Możesz wydać je na remont mieszkania, zakup nowego sprzętu do domu, a nawet na wyjazd wakacyjny. W każdej chwili możesz zmienić swoje plany i zamiast malowania mieszkania i kupowania nowych mebli, wykorzystać pieniądze na wyjazd za granicę lub wykupić wymarzony kurs.

Pożyczka w Wonga dla nowych klientów

Pożyczka, w porównaniu z kredytem gotówkowym, wcale nie będzie kosztować Cię dużo. Jeśli skorzystasz ze specjalnej oferty Wonga dla nowych klientów, za pożyczkę zapłacisz tylko 10 zł. Serwis proponuje swoim klientom pożyczkę do kwoty 750 zł na maksymalnie 60 dni za jedyne 10 zł. W terminie spłaty zwrócisz pożyczkodawcy pożyczoną kwotę powiększoną o prowizję w wysokości 10 zł.

Wiosna jest idealnym czasem na prace remontowe w mieszkaniu. I nawet jeśli teraz nie masz wystarczających środków, żeby odmalować mieszkanie lub kupić nową kabinę prysznicową do łazienki, dzięki pożyczce krótkoterminowej zrealizujesz swoje plany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *